Πίσω στη κορυφή

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες των Πανελλαδικών Εξετάσεων 2023

. 4ο ΕΠΑΛ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΤΟ ΕΠΑΛ ΣΤΟ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

topothesia

Το 4ο ΕΠΑΛ ΚΑΒΑΛΑΣ βρίσκεται στην οδό Αμισού 31 και συστεγάζεται με το 3ο ΓΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ. Το 4ο ΕΠΑΛ χρησιμοποίει κυρίως τις αίθουσες διδασκαλίας του ισογείου και του πρώτου ορόφου. Οι αίθουσες είναι σε καλή κατάσταση και εξοπλισμένες με υπολογιστή, βιντεοπροβολέα και μεγάλους πίνακες μαρκαδόρων. Επιπλέον υπάρχουν δύο αίθουσες με υπολογιστή για τα μαθήματα ειδικοτήτων και άλλες δύο για τα μαθήματα τεχνολογίας και δημιουργικών δραστηριοτήτων. Ακόμη λειτουργεί εργαστήριο πληροφορικής το οποίο ανήκει διοικητικά στο Ε.Κ Καβάλας, όπου οι μαθητές μας παρακολουθούν τα εργαστηριακά μαθήματα. Ειδικός χώρος – γραφείο διατίθεται για τη διευκόλυνση των εκπαιδευτικών. Τον χώρο του κλειστού γυμναστηρίου μοιράζονται οι δύο σχολικές μονάδες, όπως και δύο εξωτερικούς χώρους αυλής.

4o ΕΠΑΛ ΚΑΒΑΛΑΣ
Αμισού 31, Καβάλα
Τηλ: 2512512562 Διευθύντρια
        2510837901 Υποδιευθύντρια
Φαξ: -

Copyright © 2024 4ο Επαγγελματικό Λύκειο Καβάλας Rights Reserved.